Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu - Sieplywa.pl
Sieplywa.pl Facebook Fan Page Sieplywa.pl RSS Feed
Zaloguj się z Facebooka
reklama
reklama
14 września '09 | Postacie | Windsurfing, Kitesurfing
Ekskluzywny wywiad z Mr. Neil Prydem

Neil Pryde, niepozorny starszy mężczyzna, niskiego wzrostu, pochodzący z Nowej Zelandii, z wykształcenia finansista, prywatnie zapalony żeglarz. Tak w kilku słowach można opisać założyciela firmy nazwanej od jego imienia i nazwiska, będącej liderem rynku sportów wodnych. Na zaproszenie firmy BoardSport, importera Neilpryde/JP/Cabrinha/NPX w Polsce, Neil zawitał na Półwysep Helski, po prawie 15 latach niebytności w naszym kraju. Był w dużym szoku, gdy zobaczył zmiany jakie zaszły przez tych kilkanaście lat.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Podczas 20 minutowego wywiadu możemy usłyszeć o historii firmy, która w 2010 będzie obchodzić 40 rocznicę istnienia. Wszystko wywodzi się z zamiłowania do żeglarstwa, na początku działalności produkowano tylko żagle do jachtów, dalszy rozwój i sytuacja ekonomiczna na świecie sprowadziła Neilpryde na tory windsurfingowe. Obecnie konsorcjum PrydeGroup skupia pod swoimi skrzydłami największe marki windsurfingowe i kitesurfingowe jak Neilpryde, JP oraz Cabrinha. Dodatkowo podczas wywiadu Neil zdradził dalsze plany rozwoju firmy i ekspansje na segment rowerowy.

Fakt że udało nam się postawić Neil Pryde przed kamerą i zadać kilka pytań jest o tyle atrakcyjny i ekskluzywny, że w sieci ciężko znaleźć jakiekolwiek publikacje związane z jego osobą. Co więcej będąc założycielem tak znanej firmy w świecie windsurfingowym, sam osobiście na desce windsurfingowej stał parę razy w życiu, preferuje życie w pędzącym i zatłoczonym Hong Kongu, niż na wyluzowanych Hawajach.Słowa podziękowania należą się ekipie Dzida Production, która pomogła nam nakręcić ten wywiad. Nie było łatwo, gdyż pogoda pogrywała z nami i co zaczynaliśmy kręcić zjawiała się chmura deszczowa, która skutecznie nas przeganiała.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

BoardSport - NeilPryde, Pryde, NPX, Cabrinha, JP

Autor publikacji : Bogo , wyświetleń : 7970

sieFotografuje

Ekskluzywny wywiad z Mr. Neil Prydem - © SuffkaEkskluzywny wywiad z Mr. Neil Prydem - © SuffkaEkskluzywny wywiad z Mr. Neil Prydem - © SuffkaEkskluzywny wywiad z Mr. Neil Prydem - © SuffkaEkskluzywny wywiad z Mr. Neil Prydem - © SuffkaEkskluzywny wywiad z Mr. Neil Prydem - © SuffkaEkskluzywny wywiad z Mr. Neil Prydem - © SuffkaEkskluzywny wywiad z Mr. Neil Prydem - © SuffkaEkskluzywny wywiad z Mr. Neil Prydem - © SuffkaEkskluzywny wywiad z Mr. Neil Prydem - © SuffkaEkskluzywny wywiad z Mr. Neil Prydem - © SuffkaEkskluzywny wywiad z Mr. Neil Prydem - © Suffka
Zdjęcia autorstwa - Suffka

sieKomentuje

a moze Mr. Neil Pryde potrzebuje inżynierów :P :))
pol_150 | 14 września '09 (11:36:56)
typowy człowiek biznesu....
szczery chłopak - nigdy nie pływał na desce....dobre....
powidz | 15 września '09 (13:30:35)
No dokładnie, czysto biznesowa sprawa u niego. Myślę ze nie ma co się zachwycać panem Neil Pryde'em (oczywiście pomijając jego umiejętności biznesowe)
| xlo15 września '09 (18:39:24)
Jezeli komus sie nudzi albo na przyklad tak jak ja powinien sie teraz uczyc ale zajebiscie mu sie nie chce, to polecam Barry's corner na stronie Maui Sails - http://www.mauisails.com/barry_corner.php Duzo wiecej mozna tam przeczytac o poczatkach windsurfingu, jest tez duzo oldschoolowych zdjec.
Jasiu | 15 września '09 (17:11:53)
Ty xlo jesteś takim typowym hate'erstem. Nie możesz napisać jakiś swoich spostrzeżeń, tylko zawsze musi Ci coś/ktoś nie pasować?! Stary wyluzuj...
Kastor | 18 września '09 (12:02:13)
1.A czy ja napisałem, że coś mi nie pasuje???????????
2.To było właśnie moje spostrzeżenie, nie wiem co Cie boli w mojej wypowiedzi?


Wracając jeszcze do samego wywiadu- to był super pomysł.
| xlo18 września '09 (12:41:41)

Twoje dwa ostatnie posty jakie przeczytałem:

1. "...Jedynym zawodnikiem, który pokazał klasę i różnorodność tricków był Philip Koster..."

NO tak, za to Wy jesteście takimi wymiataczami, że Campello, Fernandez czy Seadi to dla was nudy.... żenada

2. No dokładnie, czysto biznesowa sprawa u niego. Myślę ze nie ma co się zachwycać panem Neil Pryde'em (oczywiście pomijając jego umiejętności biznesowe)

jakoś biją takim negatywnym podejściem, więc zwróciłem na to uwagę. Jeśli tak nie uważasz, to luz. Tylko wśród fajnych komentarzy zawsze się trafia ktoś kto musi dopiec.

Kastor | 20 września '09 (13:59:03)
po to jest forum, żeby na nim dyskutować, a nie wszystkie wypowiedzi muszą być pozytywne, bo by nie było dyskusji...
grunt żeby starać się innych nie obrażać...
| Kominowski27 września '09 (22:56:34)www.xevent.pl

Dołącz do dyskusji. Zaloguj się lub załóż konto na Sieplywa.pl

Możesz również zalogować się z wykorzystaniem swojego konta na Facebook'u

Zaloguj się z Facebooka
Sieplywa.plTwoje codzienne źródło surf informacji Kontakt Reklama Aktualni Reklamodawcy Załóż konto Zaloguj się Zaloguj się z Facebooka Niusy Wypasy Śledzenie w sieci RSS Facebook Wszystko na temat Windsurfing Kitesurfing Surfing Wakeboarding Skimboarding Stand Up Paddle
Copyright © 2005 - 2016 SiePlywa.pl